Samsung Galaxy Ace – Ad Hoc Ağlara Bağlanmak

 

Bilindiği üzere Android cihazların çoğu Ad Hoc yani bilgisayarlar üzerinden dağıtılan Wi-Fi bağlantılara bağlanamıyor, daha doğrusu bu bağlantıları görmüyor. Connectify adlı program ile bilgisayarınız üzerindeki internet bağlantısını eğer bir Wi-Fi adaptörünüz varsa kablosuz ağ olarak dağıtabiliyorsunuz. Bu kablosuz ağlara Ad Hoc adı veriliyor ve Android Cihazlar bu ağları görmüyor. Öğreteceğim yöntem ile Ad Hoc bağlantılara Samsung Galaxy Ace (S5830 ve S5830i) cihazlarınızdan bağlanabileceksiniz. Aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra rahatca Ad Hoc bağlantıları telefonunuz destekleyecek.

 

Öncelikle Cihazınız Root olmalıdır. Çünkü sistem dosyalarından birini değiştireceğiz. İlk olarak wpa_supplicant dosyasını buraya tıklayarak indiriyoruz.

 

Sonrasında Root Explorer adlı programı açmalısınız, eğer yoksa buraya tıklayarak indirebilrisiniz.

 

Şimdi işlemlere Geçelim;

 

1-) Her ihtimale karşı wpa_supplicant dosyanızı yedeklemeliyiz. Root Explorer programını açın ve system klasörünün içine, ordan gelenlerden de bin klasörünün içine girin. Aşağılara doğru inin, orada wpa_supplicant dosyasını göreceksiniz, basılı tutun ve gelen panelde Copy yazısına dokunun. Sonra 2 kere Geri tuşuna dokunun ve en aşağılarda sdcard klasörü var. Ona girin, Paste butonuna dokunun oraya yedek alsın.

 

2-) Sitemizden indirdiğiniz wpa_supplicant.rar dosyasına, sağ tıklayın ve buraya çıkart diyip rar’dan çıkarın. Gelen klasördeki wpa_supplicant dosyasını USB kablo yardımıyla telefonunuzda wpa diye bir klasör açıp içine yükleyin.

 

3-) Root Explorer uygulamasına tekrar girin ve sdcard klasörünün içine girin, oradan da wpa klasörünün içindeki wpa_supplicant dosyasına basılı tutun ve Copy yazısına dokunun.

 

4-) 2 kere geri tuşuna basın ve gelen yerden system klasörüne tekrar girin ve gelen yerden de bin dosyasına girin. Sonra Aşağıdaki Paste butonuna dokunun. Eğer hata verirse en üstte Mounth R/W butonuna dokunun ve Paste butonuna tekrar dokunun.

 

5-) Şimdi ise izinleri vereceğiz. Bulunduğunuz system/bin klasöründeki wpa_supplicant dosyasına basılu tutun ve permission yazısına dokunun. Gelen ekrandaki tikleri aşağıdaki resimde göründüğü şekilde işaretleyin ve OKbotununa basıp kaydedin.

 

 

6-) Sonrasında telefonumuzu açıp kapatıyoruz ve Kurduğumuz Wi-Fi ağını telefon görecek mi diye Wi-Fi açıyoruz.

 

 


 

7-) Görüldüğü üzere Samsung Galaxy Ace cihazımız Ad Hoc Wi-Fi bağlantısına bağlandı. Sorun yok ve internette de bundan sonra sorunsuzca gezebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla